Grupa Klakson to polski zespół sceny muzycznej country wywodzący się z Pojezierza Wałeckiego zwanego Krainą Wypoczynku. Grupa powstała w 1997 roku. Jest założycielem jest Włodek "Bodar" Wajer. Zespół początkowo pojawilł się na rynku jako Klakson Country, w późniejszym okresie grali jako Klakson Bodara, a od wielu lat występują na scenie pod nazwą Grupa Klakson.  
 
 
Na rynku muzycznym ukazały się ich dwa wydawnictwa. Wydali kasetę pt. „Świat, który kocham” oraz płytę „Muzyka nas łączy. Poczuj to”. Muzyka Grupy Klakson trafiła do wielu rozgłośni radiowych. W wydawnictwie zespołu nie zabrakło także teledysków, które były emitowane w wielu stacjach telewizyjnych. Znany wszystkim utwór Grupy Klakson pt. „Jedź spokojnie” stał się jednym z czołowych nagrań polskiej sceny country. Ta niesamowita piosenka znalazła swoje miejsce w repertuarze zespołu obok wielu innych melodyjnych utworów, które podbiły polską scenę muzyki country. Płyta Grupy Klakson pt. „Muzyka nas łączy. Poczuj to” została nominowana w kategorii Album Roku, a gitarzysta zespołu Waldemar Zieliński otrzymał nominację jako Instrumentalista Roku. Jeden z utworów na płycie - „Polanica Country” wygrał ogólnopolski konkurs na najlepszą piosenkę w stylu country. 
 
 

Grupa Klakson wystąpiła na wielu prestiżowych festiwalach. Na Festiwalu Muzyki Country w Wiśle otrzymali dwa wyróżnienia. Jedno za wspomniany wcześniej utwór „Jedź spokojnie”, który bez wątpienia jest jednym z największych przebojów polskiej sceny country. Drugie wyróżnienie otrzymał gitarzysta za żywą techniczną solówkę właśnie w tej piosence. Na tym samym festiwalu, lecz w późniejszych latach Grupa Klakson otrzymała nagrodę specjalną. Wśród wielu festiwalowych nagród dla zespołu nie zabrakło także tej głównej związanej z festiwalem Muzyki Country w Mrągowie. Grupa Klakson występuje na wielu imprezach, także zagranicznych. Na koncertach spotyka się ze świetnym przyjęciem publiczności. Podczas swojego występu na Dniach Morza Bałtyckiego na Litwie, jeden z organizatorów imprez powiedział: "...przyjechał ktoś, kto pokazał inny poziom country”.
 
 

Lider Grupy Klakson wystąpił gościnnie w teledysku młodzieżowej gwiazdy obok niesamowitego Rudnika w klipie zespołu Najlepszy Przekaz w Mieście do piosenki pt. „Bawmy się”. Tym wakacyjnym singlem podbijali największe muzyczne sceny telewizyjne. Ich występy mogliśmy zobaczyć na Wielkim Odliczaniu do Eska Music Awards, Lato Zet i Dwójki oraz innych imprezach.
 
 

Grupa Klakson na scenie występuje w pięcioosobowym składzie, oczywiście w strojach country. Wykonują koncerty w różnym stylu country takim jak: ballad country, bluegrass country, country pop, country rock, blues country, western country, honky tonk... Ich oferta koncertowa jest bardzo szeroka. Poza swoimi przebojami Grupa Klakson posiada również specjalny program koncertowy wspaniałych piosenek o charakterze religijnym, które są poświęcone dla Jana Pawła II. W okresie Świąt Bożego Narodzenia Grupa Klakson ma do zaoferowania publiczności własną aranżację najpiękniejszych kolęd świata, które wykonuje oczywiście w stylu country. Podczas koncertów Grupy Klakson na scenie pojawiają się takie instrumenty jak: gitary akustyczne, gitary solowe, gitara banjo, gitara basowa, instrumenty perkusyjne, harmonijki ustne. Autorem wykonywanych tekstów, kompozycji i aranżacji zespołu jest jego lider Włodek "Bodar" Wajer. Wszystkie piosenki są śpiewane w języku polskim. Teksty Grupy Klakson nawiązują do otaczających nas spraw życia codziennego oraz ważnych dla nas wartości, co w połączeniu z muzyką country daje świetny klimat.
 
 

Grupa Klakson jest jedynym polskim zespołem, o którym w gwiazdozbiorze radia RMF FM piszą, że są gwiazdą polskiej sceny muzycznej country.